Medme sklep

Medme sklep
Najzdrowsze miejsce w Internecie!

O mnie

Życie pozakuchenne

Życie pozakuchenne
Moja debiutancka powieść "Skazani", pierwszy tom trylogii "Przed Czasem". Gorąco zachęcam do zakupu i podzielenia się wrażeniami po lekturze :) Oto moje życie pozakuchenne.

Tutaj też działam

Tutaj też działam
Zapraszam również na współprowadzonego z partnerem życiowym bloga z recenzjami filmów, książek, gier, seriali i wielu innych ;)

Należę do społeczności

Durszlak.pl
rondel
Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
zBLOGowani.pl
Odszukaj.com - przepisy kulinarne
Foodki - fotografie potraw i zdjęcia kulinarne
FlyB - Kulinaria
Przepisy.pl

Łódzkie bloguje

środa, 31 lipca 2013

Pierogi zazwyczaj nie kojarzą się z farszem z jabłek, a szkoda, bo moim zdaniem jest to połączenie idealne. Szczególnie pyszne wyda się zapewne fanom jesiennych wypieków, a więc szarlotek, bowiem w smaku są do nich bardzo zbliżone.
Jeżeli chodzi o ciasto, to muszę przyznać, że z początku się go obawiałam. Sądziłam, że z mąki gryczanej nie ma prawa powstać miękkie opakowanie dla farszu. A jednak! Kolejny dowód na to, że warto eksperymentować i próbować nowych rozwiązań! ;)

PIEROGI Z MĄKI GRYCZANEJ Z TARTYMI JABŁKAMI


Składniki na farsz:
- 500 gram jabłek
- 50 gram cukru

Przygotowanie farszu:
Jabłka myjemy, obieramy ze skórki i pozbawiamy gniazd nasiennych. Ścieramy na grubej (koniecznie!) tarce. Zawijamy starte jabłka w ściereczkę i odciskamy nadmiar soku (w innym razie pierogi się nam rozlecą). Po ponownym ulokowaniu w naczyniu, dodajemy do jabłek cukier i mieszamy do jego rozpuszczenia. 

Składniki na ciasto:
- 200 gram mąki gryczanej
- 200 gram mąki pszennej
- 125 mililitrów wrzątku
- 50 mililitrów zimnej wody
- 1/2 łyżeczki soli
- masło i bułka tarta /lub/ cukier i cynamon

Przygotowanie ciasta:
Mąkę gryczaną przesiewamy na blat/stolnicę i w powstałym z niej kopcu robimy dołek. W ten dołek wlewamy następnie wrzątek z solą i energicznie zarabiamy przy użyciu noża. Dopiero, gdy dostatecznie mieszanka ostygnie, zagniatamy całość rękoma (ciasto powinno być raczej luźne). W następnej kolejności dodajemy mąkę pszenną oraz zimną wodę i ponownie zagniatamy. Wałkujemy, wycinamy krążki o średnicy około 5 bądź 6 centymetrów, nakładamy farsz i formujemy pierogi.
Gotujemy pod przykryciem do wypłynięcia. Potem pokrywkę zdejmujemy i gotujemy jeszcze 2 lub 3 minuty. Podajemy z zasmażoną na maśle, bułką tartą lub z cukrem wymieszanym z cynamonem. Voila!


Smacznego i do napisania wkrótce! ;)

2 komentarze:

  1. Dobrze smakują ze śmietana i cukrem. Polecam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Przyznam szczerze, że z początku nie byłem do nich przekonany ale ostatecznie wywarły na mnie bardzo pozytywny wpływ :)

    OdpowiedzUsuń

Każdy Twój komentarz mnie uszczęśliwi! A może masz jakieś pytania? ;)

Posmakowało już:

Akcja!

Lookam

Zbieram na jedzenie

Śledź